Relacja z otwartych feederowych zawodów wędkarskich o Puchar Burmistrza Krasnobrodu.

Zawody wędkarskie są stałym punktem obchodów Dni Krasnobrodu. W tym roku były to „Otwarte feederowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Krasnobrodu”, które obyły się w sobotę 23 lipca. Pomimo wczesnej godziny (zbiórkę uczestników zaplanowano na godz. 6.00) znalazło się bardzo dużo chętnych, którzy skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w zawodach. Zgromadziły one aż 59 zawodników. To rekordowa liczba podczas zawodów w ramach Dni Krasnobrodu.

                Po zakończeniu wędkowania, które trwało do godziny 11.00 było ważenie ryb, a po nim ogłoszenie wyników. W podsumowaniu zawodów uczestniczył burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal, który podziękował zawodnikom za tak liczny udział i wraz z prezesem Krasnobrodzkiego Towarzystwa Wędkarskiego Wiesławem Tkaczykiem i sędzią głównym zawodów Pawłem Sachajko wręczyli puchary, nagrody rzeczowe w postaci wędek i dyplomy dla trzech najlepszych wędkarzy. Były też pamiątkowe dyplomy i upominki dla każdego uczestnika zawodów oraz dyplom i nagroda specjalna dla najmłodszego uczestnika, którym był czteroletni Franio Gielmuda.

Zwycięzcami zawodów zostali:

I miejsce – Tomasz Witkowski (11,85 kg złowionej ryby)

II miejsce – Konrad Horoch (7,33 kg)

III miejsce – Andrzej Cwenk (5,66 kg).

                Na zakończenie burmistrz Kazimierz Misztal podziękował prezesowi i członkom Krasnobrodzkiego Towarzystwa Wędkarskiego za przygotowanie i przeprowadzenie zawodów, a także za prace społeczne przy sprzątaniu otoczenia zalewu i dbanie o dobry stan wody w zbiorniku.

                Pan Burmistrz zaprosił też wszystkich wędkarzy do udziału w kolejnych zawodach, które będą zorganizowane jesienią bieżącego roku.

Zawody były też okazją do wsparcia Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu. Złowione podczas zawodów ryby (leszcze) w ilości ponad 30 kg zostały przekazane do zamojskiego ZOO na pokarm dla ptaków.